Prof. Dr. Yasin AKTAY

Matematiğin bir gerçekliği var

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, “Yüzde 41 oyla birinci parti olmuşuz. Birileri yüzde 13’ün, yüzde 16’nın ve yüzde 25’in daha büyük olduğunu ispatlamanın derdine düşmüş. Matematiğin bir gerçekliği vardır” dedi.

Aktay, genel seçimlerde Tillo Belediye Başkanı seçilen İdham Aydın’ı makamında ziyaret etti. Aktay, belediye başkanı ve belediye meclis üyelerini tebrik etti.

Aktay, burada yaptığı konuşmada, 7 Haziran’da milletvekili genel seçimlerinde Tillo ilçesinde belediye başkanlığı seçiminin de yapıldığını anımsatırken, İdham Aydın’ın seçimi kazandığını söyledi.

Aktay, genel seçimlere ilişkin, “Bu seçim sonuçlarında siyasetçilere düşen görev, memleketin hayrına ve faydasına olacak şekilde siyaset üretmektir” ifadesini kullandı.

Seçim sonuçlarında ülke kazanımlarının kaybolmaması için sorumluluk sergilediklerini vurgulayan Aktay, şöyle konuştu:

“O sorumluluğu yerine getireceğiz. AK Parti’nin içinde olmadığı hükümet formülü şuan için Türkiye’de söz konusu değil. AK Parti yine yüzde 41 ile birinci parti olarak çıkmıştır. Bu yüzde 41’i bazıları küçümsüyor, yüzde 41 oyla birinci parti olmuşuz. Birileri yüzde 13’ün, yüzde 16’nın ve yüzde 25’in daha büyük olduğunu ispatlamanın derdine düşmüş. Hiçbir matematik hesabı bunu göstermez daha önceleri benzer krizler üretmeye çalışmışlar. Matematiğin bir gerçekliği vardır, matematik gerçekliğin arka tarafında da birde sosyolojik bir gerçek vardır.”

Aktay, AK Parti’nin yok olmuş bir parti gibi gösterilmeye çalışıldığını, ancak kimsenin böyle bir hevese kapılmaması gerektiğini aktardı. Aktay, “AK Parti Türkiye sosyolojisinin ana omurgasıdır. Ana iskeleti ve gövdesidir” ifadesini kullandı.

Yorum Ekle

TAKİP EDİN

Sosyal Medya hesaplarından Prof. Dr. Yasin AKTAY'ı takip edebilirsiniz: