Toplumsal değerlere, kişisel hak ve özgürlüklere saygılı, halkın doğru ve tarafsız haber alma ihtiyacı için fedakarca çalışan basın mensupları, insana ve topluma hizmet etmenin aşkıyla çalışmaktadır.

Basın, bir şehrin hafızası niteliğindedir. Basın, şehirlerin dışarıya açılan penceresidir. Basın, aynı zamanda şehirlerin tanıtımına da büyük katkı vermektedir. Dolayısıyla ifa ettiği vazife çok kıymetlidir. Siirt’imizin geleceğinde yapılan tüm güzel girişimlerde, tüm güzel etkinliklerde basının da emeği olduğu her kesim tarafından takdir edilmektedir.

Medyanın güçlü olması, gerek ifade özgürlüğünün temini, gerekse kamuoyunun istek ve taleplerinin doğru yansıtılması açısından büyük  önem taşımaktadır. Üstlendikleri her görevi, her koşulda  sürdürmeye çalışan basın çalışanlarının, bu görevlerini  günümüze  kadar güvenilir, ilkeli ve tarafsız bir şekilde  başarı  ile  yerine getirmiş olmaları takdire şayandır.

Bu duygu ve düşüncelerle; zor şartlar altında mesleğini icra eden, tarafsız, güvenilir, basın ahlakı çerçevesinde objektif olarak toplumsal görevlerini yerine getirmeye çalışan basın çalışanlarımızın, 10 Ocak Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyorum. Görevlerini yaparken hayatlarını kaybeden basın çalışanlarını rahmetle anıyor, tüm basın çalışanlarına meslek hayatlarında başarılar diliyorum.