Kamu-Der tarafından düzenlenen ankette Ak Parti Siirt Milletvekili Prof Dr Yasin Aktay, yılın milletvekili seçildi.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü, İnsan Hakları Başkanı, Siirt Milletvekili Prof Dr Yasin Aktay, Kamu Görevlileri ve Çalışanları Derneği (Kamu-Der) tarafından yapılan ankette Yılın Milletvekili ödülüne layık görüldü.

Ankara’da düzenlenen törende konuşan Kamu-Der Genel Başkanı Cevdet Baştuğ, ödüle layık görülen isimleri, derneğin internet sitesi üzerinden düzenlenen anket ve seçici kurulun belirlediği isimler arasından seçtiklerini kaydetti.

2016 yılının en başarılı milletvekili olarak Ak Parti Siirt Milletvekili Prof Dr Yasin Aktay layık görüldü. İl dışında bulunduğundan dolayı düzenlenen törene katılamayan Aktay’ın ödülünü, Danışmanı Hifzullah Eryeşil eski Adalet ve Milli Savunma Bakanı Mahmut Oltan Sungurlu’nun elinden aldı.

Yılın Milletvekili ödülüne layık görülmesinden onur duyduğunu belirten Aktay, “Kamu-Der Başkanı Cevdet Baştuğ ve yönetim kurulu üyelerini bu anlamlı çalışmalarından dolayı kutluyorum. Ankete katılıp, teveccüh gösteren tüm vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Bu ödülü tüm Siirtli hemşehrilerimin adına kabul ediyorum. Siirt ve Türkiye için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.