AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü, Siirt Milletvekili Prof Dr Yasin Aktay, yılan hikayesine dönen Kurtalan-Havaalanı arasındaki yol için, Bakanlar Kurulundan kamu yararı kararının çıkarıldığını belirterek, önümüzdeki günlerde yapım işine başlanacağını müjdeledi.

Uzun yıllardan beri tamamlanamayan ve çeşitli nedenlerle çözülemeyen Kurtalan-Havaalanı arasındaki bölünmüş yol ile ilgili bir süreden beri çalışma yapan Aktay, konunun önemine binaen bakanlar kurulundan kamu yararına karar çıkarttıklarını belirtti. Şikayetlere sebebiyet veren yolun yapımına hemen başlayacaklarını ifade eden Milletvekili Aktay,  “Tamamlanamadığı için sürücülerimiz için çile haline gelen Kurtalan-Havaalanı arasında kalan yolun yapımına önümüzdeki günlerde başlanacağını vatandaşlarımıza müjdeliyoruz. Yıllardan beri tamamlanamadığı için haklı şikayetlere neden olan bu yolu hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlayacağız. Halkımıza bu sorunu çözeceğimize dair söz vermiştik. Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ve Ulaştırma Bakanımız Sayın Ahmet Arslan’ın desteğiyle bu sorunu çözmüş olduk. Şahsım ve halkımız adına kendilerine teşekkür ediyorum. Yine yıllardan beri gündemde olan Pervari-Şirvan yolu için de Bakanlık nezdinde çalışmalar yürütüyoruz. Etüd projesi için bu hafta ilgililerle son kez bir araya geleceğiz. Burada yolun kısaltılması ve daha kaliteli bir yol yapmak için çaba harcıyoruz. Önceden planlanan projeyi uygun görmedik. Çünkü yolu çok uzatmışlardı. İlgili arkadaşlarımızla ve belediye başkanlarımızın görüşünü alarak yolu kısaltacak şekilde yeni bir çalışma başlattık ve bu çalışmayı da bu hafta tamamlıyoruz. Amacımız uzun yıllardan beri tamamlanamayan bu projeleri hayata geçirerek, vatandaşlarımızın daha rahat seyahat etmelerini sağlamaktır” dedi.

Siirt’in sorunlarına vakıf olduklarını belirten Aktay, bir bir yapılamayan tüm projeleri hayata geçireceklerini, Siirtlilerin hak ettikleri kalkınma hamlesinden yararlandıracaklarını ve refah seviyelerini yükselteceklerini ifade ederek, boş vaatte bulunmadıklarını ve hizmet için siyaset yaptıklarını vurguladı.