AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna yapılan terör saldırısına ilişkin, “Türk milleti asla bu eylemlerden yılmayacak, bu çapulculara da pabuç bırakmayacaktır.” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ve beraberindeki genel başkan yardımcıları Yasin Aktay ve Nükhet Hotar, CHP Genel Merkezi’ne geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Heyet, CHP Genel Başkan Yardımcıları Tekin Bingöl, Veli Ağbaba, Yasemin Öney Cankurtaran tarafından karşılandı.

Basına kapalı yapılan görüşmenin ardından açıklamalarda bulunan Yazıcı, “Bugün Artvin Şavşat’ta, Kılıçdaroğlu ve arkadaşlarını hedef alan alçakça katliam amaçlı eylemi şiddetle kınıyorum, lanetliyorum.” dedi.

“Biz asla bu tür eylemlere esir olmayız”

Eylemin demokrasiye, Türkiye’nin birlik ve bütünlüğüne karşı yapıldığını belirten Yazıcı, şöyle konuştu:

“Bu eylem, Türkiye’nin özellikle 15 Temmuz tarihinden bu yana milletiyle, siyaset kurumlarıyla, siyasi partileriyle, liderleriyle, demokrasiye, Türkiye’nin birliğine ve bütünlüğüne ne denli sahip çıktıklarının görülür olmasına karşı yapılmıştır. Türk milleti asla bu eylemlerden yılmayacak, bu çapulculara da pabuç bırakmayacaktır. Bizim millet olarak önemli vasıflarımız var, biz asla bu tür eylemlere esir olmayız. Bizim vasfımız cesarettir. Ama hep birlikte daha güçlüyüz. İktidarıyla, muhalefetiyle, sivil toplum kuruluşlarıyla çok daha güçlüyüz. Bu gücümüzü yeri geldiğinde daha kararlı bir biçimde her zaman ortaya koymaya kararlıyız.”

Saldırıyı bir kez daha lanetlediğini dile getiren Yazıcı, başta Kılıçdaroğlu olmak üzere CHP camiasına ve Türk milletine geçmiş olsun dileklerini iletti.

Hayati Yazıcı saldırıda şehit olan askere Allah’tan rahmet, Türk Silahlı Kuvvetlerine de başsağlığı diledi.