AK Parti Siirt Milletvekili Prof Dr Yasin Aktay, Amerika temasları sırasında başkent Washington’da bir sergi açılışı yaptı.

Aktay, ABD ve Avrupa’dan bir çok Müslüman siyasetçi, akademisyen ve sivil toplum kuruluşlarının buluştuğu konferans için gittiği ABD başkenti Washington DC’de, ülkenin en büyük camisi olan Maryland Diyanet Merkezi’ni ziyaret etti ve burada ebru sanatı üzerine bir serginin açılışını yaptı.

Resmi açılışını önümüzdeki aylarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı merkezde bulunan sergiyi ziyaret eden Aktay, Amerika’da Türk toplumunun yaptığı faaliyetlerden övgüyle bahsetti.

Aktay, “Müslümanların başarısı, Batı dünyasındaki islamafobik söyleme verilebilecek en güzel cevaptır” dedi.

ABD’de bu yıl kasım ayında yapılacak başkanlık seçimleri dolayısıyla özellikle Cumhuriyetçi kanadın kullandığı İslam karşıtı dili eleştiren Aktay, geçtiğimiz günlerde Türkiyeli bilim adamı Aziz Sancar, Amerika’da North Carolina Üniversitesi’nde yaptığı araştırmalarla Nobel’e layık görüldüğünü hatırlatarak, “Bu ödül bizi gururlandırmasının yanı sıra, ayrıca bir sorunun cevabıdır da, o da şudur ki, Müslümanlar bu toplumun değerlerine değer katıyor. Bu bağlamda İslam’a ve Müslümanlar’a yapılan eleştireler cahilliğin göstergesidir” diye konuştu.

ABD’de özellikle Müslüman çevreleri tarafından tanınan Prof Dr Yasin Aktay, 28 Şubat sonrasında ABD’de Utah Üniversitesi ve Maine Üniversitesinde görev yapmıştı.

abd sergi açılışı (4) abd sergi açılışı (3)