AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, “Ülkenin geleceği üzerinden mağdur ve mazlum insanların umutlarına suikast yaptılar” dedi.

Aktay beraberinde Eski Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci, AK Parti İstanbul Milletvekili Egemen Bağış ile Siirt’te katıldığı “Vizyon Arama” konferansı sonrasında bazı sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti.

Aktay ve Bağış ziyaretin ardından AK Parti Siirt Başkanlığı İstişare Toplantısı’nda partililerle bir araya geldi. Aktay, burada partililere hitaben yaptığı konuşmada, son günlerde bazı medya kuruluşlarında yayınlanan haberlerin sorgulanması gerektiğini söyledi.

Bazı medya gruplarının Türkiye’nin geleceğini hedef aldığını10 ve geleceğine suikast düzenlendiğini ifade eden Aktay, şöyle dedi:

“Bize bir fasıklar grubu haberler getirdi. Son zamanlarda, haberler ürettiler ve uydurdular. Ürettikleri bu haberlerle zihinleri bulandırmaya çalıştılar. Duyduğumuz ve fasıkların bize getirdiği haberlere hemen inanmayalım ve onları araştıralım. Bu haberleri getiren insanların Allah’tan korkuları yoktur. Masum insanları karalayarak masum insanlara çamur atarak onları yaralamaya çalışıyorlar. Sadece onlarla da kalmıyor. O insanlarla kalsa kendilerini feda edebilirler ama onlar üzerinden bu ülkenin geleceğini katletmeye çalışıyorlar. Bu ülkenin geleceğine suikast yaptılar. Ülkenin geleceği üzerinden mağdur ve mazlum insanların umutlarına suikast yaptılar.”

Toplantıya, AK Parti Siirt Milletvekilleri Afif Demirkıran ve Osman Ören ile AK Parti İl Başkanı Nihat Yumuk ve  AK Parti Belediye Başkan adayı Ali İlbaş da katıldı.