AK Parti Dış İlişkiler Başkanlığı’nda gerçekleştirilen devir teslim töreninin ardından Stratejik Düşünce Enstitüsü’nde de devir teslim töreni yapıldı.

AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yasin Aktay Stratejik Düşünce Enstitüsü’nde yürüttüğü Başkanlık görevini Stratejik Düşünce Enstitüsü’nün Uluslararası İlişkiler Programı Koordinatörü ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Birol Akgün’e devretti.

Stratejik Düşünce Enstitüsü’nde 01.01.2010 tarihinden bugüne görev yapan Prof. Dr. Yasin Aktay, AK Parti Dış İlişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilmesinin akabinde Enstitü’de yürüttüğü Başkanlık görevini  01 Şubat 2014 Cumartesi günü Saat:13.00’de düzenlenen devir teslim töreniyle, Enstitünün Uluslararası İlişkiler Koordinatörü ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Birol Akgün’e devretti.

Görevi Prof. Dr. Birol Akgün’e devreden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yasin Aktay konuşmasında, geçtiğimiz dört yıl boyunca Stratejik Düşünce Enstitüsü olarak oldukça verimli ve prestijli çalışmalar gerçekleştirdiklerini, özellikle bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Türk-Arap Sosyal Bilimler Kongresi’nin Türkiye ve Arap dünyası arasındaki ilişkilerin gelişmesi anlamında başlı başına önemli bir hizmet olduğunu belirterek, Enstitü Başkanlığını yürüttüğü süre zarfında kendisine verilen destek dolayısıyla Enstitü kadrosuna teşekkür etti. Görevi Aktay’dan devralan Akgün ise, Stratejik Düşünce Enstitüsü’nün kurulduğu günden bugüne kadar sürdürülmüş olan son derece verimli ve nitelikli çalışmaların bundan sonra da artarak devam edeceğini vurgulayarak Prof. Aktay’a hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Törende açılış konuşması yapan SDAV Başkanı Selahattin Yener, dört yıldır SDE Başkanı olarak görev yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yasin Aktay’a çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Prof. Aktay’ın, bundan sonra da Onursal Başkan olarak Stratejik Düşünce Enstitüsü bünyesinde yer alacağından dolayı yaşadığı mutluluğu ifade eden Yener, SDE Başkanlığına getirilen Prof. Dr. Birol Akgün’e de başarılar diledi.

Törende, SUR YAPI Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yasin Aktay’a hizmetlerinden dolayı şilt takdim ederken, Termikel Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Kaya da onur belgesi verdi.