AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay Siirt’in hizmete susamış bir yer olduğunu ve 5 yıldır hak ettiği hizmeti göremediğini söyledi.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 30 Mart’taki yerel seçimlere ilişkin, “Bu seçim, çözüm süreci için hayati öneme sahiptir” dedi.

Bakan Şimşek, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay ile eski Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Gürses Caddesi’ndeki AK Parti seçim bürosunun açılış törenine katıldı.

Yerel seçimin ülkenin geleceği açısından büyük önem taşıdığını belirten Bakan Şimşek, “Bu seçim, çözüm süreci için hayati öneme sahiptir. Bu nedenle olaya sadece mahalli seçim gözüyle bakılmaması gerekiyor” diye konuştu.

Vatandaşların siyasi istikrar, kalkınma, kardeşlik ve gelecek için mutlaka doğru kararı vermesi ve 50 günlük sürenin çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini anlatan Şimşek, Siirt’in hak ettiği hizmeti, AK Parti belediye başkanlarıyla, ekipleriyle göreceğini ifade etti.

“Türkiye’yi, dünya siyasetinde onurlu, dik duruşuyla temsil ettiler”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay ise Siirt’in hizmete susamış bir yer olduğunu ve 5 yıldır hak ettiği hizmeti göremediğini bildirerek, “5 yıldır Türkiye’nin her tarafında görülmekte olan o gelişmeden, o kalkınmadan Siirt payını alamamaktadır. Bu hizmeti almak için 30 Mart’ta Ali İlbaş kardeşimizi destekleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Yerel seçimlerin dünya siyasetiyle ilgili bir boyutunun olduğunu dile getiren Aktay, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu seçimde sadece belediyeyi seçmiş olmayacaksınız, Türkiye’nin dünyadaki yeriyle ilgili bir oylamada bulunacaksınız. Türkiye, eskiden olduğu gibi başka ülkelerin peşine takılıp giden, başka ülkelerin kuklası bir ülke mi olacak, yoksa izzetiyle bütün dünyadaki Müslümanların, mağdurların, mazlumların gururu haline gelmiş bir ülke olmaya mı devam edecek? Sayın Başbakanımız ve bütün yakın çalışma arkadaşları Türkiye’yi, dünya siyasetinde onurlu, dik duruşuyla temsil ettiler.”